• Gry planszowe stają się coraz częściej poszukiwaną metodą szkolenia pracowników. Dzieje się tak z wielu powodów:Ze względu na ciekawą fabułę uczestnicy w bardzo naturalny sposób angażują się w grę, dzięki czemu można zaobserwować ich typowe zachowania w podobnych sytuacjach biznesowych.
- Presja czasu i współzawodnictwo uwypuklają najczęstsze błędy popełniane przez pracowników w realnych sytuacjach biznesowych. Wszystkie praktyki – i te pozytywne, i negatywne są omawiane po zakończeniu ćwiczenia.
- Doświadczenia przez uczestników swojego typowego postępowania podczas trudnej sytuacji w bezpiecznym otoczeniu jakim jest gra, stwarza podstawę do pozytywnych zmian w postawie każdego z uczestników.
- Przekazana na poziome metafory bieżąca informacja zwrotna nt. tego co się wydarzyło podczas gry jest dużo łatwiejsza do przyswojenia dla uczestnika, pozwala mu stale poprawiać swoje działania i w ten sposób rozwijać się. Wnioski z gry na długo pozostają w pamięci uczestników, dzięki czemu uzyskujemy zmianę postaw jako wymierny efekt szkoleniowy.
- Mechanizmy gier pozwalają na warunkowanie pozytywnych zachowań i skłaniają do powtarzania ich aż dany gracz poziom mistrzowski
- Wielowymiarowość zastosowań – jedna gra może pokazać szereg aspektów, kompetencji, wyzwań do zaadresowania przez trenera lub menedżera;
- W ten sposób gry wpływają na zmianę zachowań uczestników oraz wprowadzają dodatkową motywację do osiągania wyników, czyli wygrywania.
- Duża porcja zabawy oraz zaangażowanie emocjonalne uczestników zwiększające siłę doświadczeń i integrację pracowników.