Gra planszowa

Gra planszowa

• Gry planszowe stają się coraz częściej poszukiwaną metodą szkolenia pracowników. Dzieje się tak z wielu powodów:Ze względu na ciekawą fabułę uczestnicy w bardzo naturalny sposób angażują się w grę, dzięki czemu można zaobserwować ich typowe zachowania w podobnych sytuacjach biznesowych.

  • Presja czasu i współzawodnictwo uwypuklają najczęstsze błędy popełniane przez pracowników w realnych sytuacjach biznesowych. Wszystkie praktyki – i te pozytywne, i negatywne są omawiane po zakończeniu ćwiczenia.
  • Doświadczenia przez uczestników swojego typowego postępowania podczas trudnej sytuacji w bezpiecznym otoczeniu jakim jest gra, stwarza podstawę do pozytywnych zmian w postawie każdego z uczestników.
  • Przekazana na poziome metafory bieżąca informacja zwrotna nt. tego co się wydarzyło podczas gry jest dużo łatwiejsza do przyswojenia dla uczestnika, pozwala mu stale poprawiać swoje działania i w ten sposób rozwijać się. Wnioski z gry na długo pozostają w pamięci uczestników, dzięki czemu uzyskujemy zmianę postaw jako wymierny efekt szkoleniowy.
  • Mechanizmy gier pozwalają na warunkowanie pozytywnych zachowań i skłaniają do powtarzania ich aż dany gracz poziom mistrzowski
  • Wielowymiarowość zastosowań – jedna gra może pokazać szereg aspektów, kompetencji, wyzwań do zaadresowania przez trenera lub menedżera;
  • W ten sposób gry wpływają na zmianę zachowań uczestników oraz wprowadzają dodatkową motywację do osiągania wyników, czyli wygrywania.
  • Duża porcja zabawy oraz zaangażowanie emocjonalne uczestników zwiększające siłę doświadczeń i integrację pracowników.
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Projekt "Radomski Biznes III"

Kontakt

SKILLS FACTORY
ul. Idalińska 52 C
26 – 600 Radom

Email: info@skillsfactory.pl
Tel: 722 039 721

 
 
Dane przekazywane nam w związku z kontaktem będą wykorzystane wyłącznie w celu obsługi zapytania. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności
 

 

© 2013 Skills Factory
brain made by 813.pl


Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji Zamknij